دفتـــر مشق

با 09124269310 تماس بگیرید

اهدای کتاب به بچه‌های روستا در نمایشگاه

روز اول نمایشگاه کتاب

غرفه «اهدای کتاب به بچه‌های روستا» در سی و یکیمن نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برقرار است.

به گزارش ایسنا، غرفه «اهدای کتاب به بچه‌های روستا» در سالن c2 با شماره ۱۱۵ واقع است؛ در این غرفه از فروش کتاب و عرضه آن خبری نیست بلکه از مردم می‌خواهند به بچه‌های روستا کتاب هدیه بدهند.
علی‌اکبر قاضی نظام_ فیلم‌نامه ‌نویس_  که در این غرفه حضور دارد، درباره این کمپین توضیح داد: دوستان کمپین «روستاک»  را به راه انداخته بودند و برای بچه‌های روستاها وسایل ورزشی می‌بردند. من هم که کار فرهنگی انجام می‌دهم فکر کردم برای بچه‌ها کتاب بفرستیم زیرا مردم پوشاک و وسایل دیگر می‌فرستند. ما یک خانه فیلم کودک و نوجوان  با همکاری فیلم‌نامه‌نویسان کودک و نوجوان درست کرده بودیم و تصمیم گرفتیم یکی از کارهای‌مان همین باشد.
او سپس افزود: دوستان ما بچه‌های روستایی را شناسایی می‌کنند و ما بر اساس اطلاعاتی مانند سن و این‌که دانش‌آموزان در چه پایه‌ای هستند، کتاب مناسب آن‌ها را تهیه  و به اسم بچه‌ها و کسی که کتاب را اهدا کرده برای آن‌ها می‌فرستیم و از بچه‌ها می‌خواهیم بعد از خواندن، کتاب را به کتابخانه روستایشان اهدا کنند.
 قاضی نظام با بیان این‌که سال اولی است که این کمپین را راه‌اندازی کرده‌اند، اظهار کرد:  ما از دوستان خواستیم غرفه‌ای در اختیار ما قرار دهند تا از مردم بخواهیم به بچه‌های روستا کتاب هدیه دهند که این غرفه رایگان در اختیار ما قرار گرفت. همچین شماره حسابی اعلام کردیم و کسانی که من را می‌شناختند به حسابم پول واریز کردند که ما به نام آن‌ها کتاب می‌خریم و برای بچه‌ها می‌فرستیم.
او خاطر نشان کرد: نمایشگاه را فرصت خوبی می‌دانیم که شاید هر کسی که مراجعه می‌کند یک کتاب اهدا کند و جامعه ما داناتر شود.
این فیلمنامه‌نویس عنوان کرد: فعلا ۳۴ روستا هدف ما است، و سعی می‌کنیم برای بچه‌های نیازمند و علاقه‌مند کتاب در این روستا  کتاب بفرستیم. اگر نهادهایی مانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انتشارات رشد، انتشارات مدرسه به ما کمک کنند می‌توانیم روستاهای بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم. همچنین ما در گفت و گویی که با شبکه دو داشتیم، خواستیم یک روز را برای اهدای کتاب قرار دهند و نویسنده‌ها و کسانی که می‌خواهند کتاب اهدا کنند، یه غرفه ما بیایند  تا کتاب‌ها را برای بچه‌ها بفرستیم.
او درباره نحوه ارسال این کتاب‌ها نیز گفت: ما از طریق دوستانی که به روستاها می‌روند کتاب‌ها را ارسال می‌کنیم. اگر  شرکت پست ما را همراهی کند  این موضوع بهتر خواهد بود.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها

Copyright © 2019 دفتـــر مشق